GEBELİK DÖNEMİNDE BESLENME ATÖLYE ÇALIŞMASI

gebelik-doneminde-beslenme

  • İki can için iki kat beslenmek gerekli mi ?
  • Kaç kilo almalıyım?
  • Bebeğim ve kendi sağlığım için özellikle dikkat etmem gereken besinler neler?
  • Günlük ne kadar, ne tüketmeliyim?
  • Emzirme sürecine nasıl hazırlanmalıyım?

Sevgili anneler;

Bebeğinizin sağlığı için anne karnındaki süreci de kapsayan ilk 1000 gün çok önemlidir. Bu süreçte annelerin beslenmesi ve ağırlık kazanımı ise en önemli yapı taşlarından biridir. Uzman Diyetisyen Rabia ŞAŞMAZ ile gebelere yönelik atölye çalışması ile annelerin ve bebeklerin sağlığına önemli bir katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Sen iki canlısın daha çok yemelisin “efsanesi”

Mutlaka şahit olmuşsunuzdur; hamile kadınlar,”iki kişilik yemeliyim!” gibi bir hisse kapılırlar. Çevrenizdeki insanlar da bu görüşü desteklediği için  kendilerini yemek yemek konusunda iyice şımartıp hamilelik süresince ihtiyaçlarından fazla yiyip kilo alırlar.Oysaki  yapılan çalışmalar eğer anne adayı dengeli ve yeterli besleniyorsa gebeliğin 20. haftasına kadar ilave bir enerji alımına ihtiyaç yoktur.Anne adayının dikkat etmesi gereken nokta, yediği besinlerin miktarını değil de kalitesini arttırmaktır.Dengeli ve çeşitli  beslenmek hayatın tüm dönemlerinde önemli, hamilelikte ise şarttır. Temel prensiniz bundan böyle zamanlı, kaliteli ve ölçülü beslenmek olmalıdır.

Çalışma sonucunda anneler, birebir uygulamalar yaparak, ağırlık denetimi, besin gereksinimleri ve beslenme planı oluşturma konusunda bilgi ve becerilere sahip olacaktır.

Atölye çalışması hakkında bilgi:

Katılım 10 kişi ile sınırlıdır.
22.02.2018 perşembe – saat: 10.00 -12.00
ÜCRET: 70 TL