4D Renkli Doppler Ultrasonografi

wpbe9064D Renkli Doppler Ultrasonografi

Tıp Merkezimiz Radyoloji bölümünde Dört boyutlu (4D) renkli Doppler ultrasonografi cihazı ile ileri görüntüleme hizmeti verilmektedir. Rutin görüntüleme amaçlı tetkiklerin hepsi tecrübeli ekibimiz ile sıra beklemeden ve tıbbın ve hasta mahremiyetlerinin bütün gereklerine uygun olarak en kısa süre içerisinde yapılmaktadır.

Dört boyutlu ultrasonografi ile gebelikte anne karnındaki bebeğinizin kaşlarını çattığını, size gülümsediğini, esnemesini, ayak parmaklarını oynatmasını ve daha birçok hareketini anında ve hızlı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Dört boyutlu ultrasonografi sanılanın aksine yalnızca 3 boyutlu video görüntüsü almak amaçlı kullanılmamaktadır. Gebelik sırasında yapılan sakatlık tarama testlerinin önemli bir parçasıdır. Bu görüntüleme yöntemi sırasında;
• Çok erken dönemde bebeğin, cinsiyet, yarık damak, yarık dudak, eksik parmak, beyin ve omurilikten kaynaklanan rahatsızlıkların erken tanısının konulması ve ona göre önlem alınabilmesi sağlanabilmektedir.
• Bebeğin 3. ayında ense kalınlığı ölçümüyle görülen mongolizm (Down Sendromu) hastalığı 4 boyutlu ultrason sayesinde taranabilmektedir.
• 4 boyutlu ultrasonografi ile ikiz ve üçüz bebeklerinde gelişimi net bir şekilde izlenebilmektedir.
• Fetus, anne ve plasentaya ait damar yapılarının incelenmesi yapılabilmektedir.
• Dört boyutlu ultrasonografi ile 3.aydan itibaren bebeğin cinsiyetini öğrenebilir ve ilk fotoğraflarını alıp albümünüze koyabilirsiniz.

Tıp Merkezimizde Ultrasonografik Olarak Yapılan İşlemler:
Yumuşak Doku Ultrasonografisi
Tiroid Ultrasonografisi
Boyun Ultrasonografisi
Tüm Batın Ultrasonografisi
Alt Batın Ultrasonografisi
Üst Batın Ultrasonografisi
Testis Ultrasonografisi (scrotal)
Üriner Sistem Ultrasonografisi
Gebelik Ultrasonografisi
Portal Sistem Doppler Ultrasonografisi
Extremite Arteriyel Doppler Ultrasonografisi
Extremite Venöz Doppler Ultrasonografisi
Scrotal Doppler Ultrasonografisi
2. Düzey gebelik Doppler Ultrasonografisi