ALTIN İGNE NEDİR? ALTIN İĞNE TEDAVİ UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Mevsimsel değişimler, yaşlanma, güneş ışınlarına maruz kalma ve  hava kirliliği gibi pek çok faktör cilt üzerinde olumsuz etkiler oluşturur.

Altın iğne uygulaması yaşlanma ve çevresel faktörlerden kaynaklı olarak ciltte oluşan deformasyonlara karşı  daha sağlıklı, canlı ve genç bir cilt görünümünü elde edilebilmesi için son yıllarda gelişen medikal teknoloji ile birlikte yenilikçi hizmetlerle uygulanmaktadır.

Seanslar şeklinde uygulanan altın iğne işlemi, seansı uygulayan  hekim tarafından cildin durumuna ve çalışılacak bölgeye göre  değerlendirerek karar verilir.
Altın iğne uygulaması, cerrahi girişimler gerektirmeyen bir tedavi seçeneği olduğundan kısa bir vakit ayrılarak bu işlem yaptırabilir. Yapılan işlem sürecinde cildin yüzeyini etkilemezken alt tabakasına yüksek frekansta enerji gönderir.

Cildin alt tabakalarına kontrollü olarak uygulama yapılırken vücuttaki iyileşme süreciyle birlikte  doğal kolajeni uyarır.  Bu tedavi sürecinde lekeler, kırışıklıklar ve yara izleri iyileştirilir, cildin kendini yenilemesi desteklenir.  İşlemde altın iğnelerin kullanılmasının nedeni ise enerjinin dağılmasını önleyerek cilt yüzeyi dokusunun zarar görmesini engellemek, aynı zamanda enerji kaybını azaltmaktır.