Cildiye

dermatolojiCildiye

Tıp Merkezimiz Cildiye (Dermatoloji) deri, saç, tırnak, ağız mukozası ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir. Günümüzde alerjik deri hastalıkları modern yaşam biçimleri, değişen çevresel koşullar nedeniyle gittikçe artmaktadır. Dermatoloji Bölümü’nde deri, saç, tırnak hastalıkları, ağız içi ve cinsel bölgedeki yaralar ve cilt değişiklikleri, alerjik hastalıklar, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve kozmetik sorunlar dermatolojik muayene ve teknolojik yöntemlerle değerlendirilmektedir.

Bazı cilt hastalıklarının kesin tanısını koymak için deriden punch biopsi ile doku alınması gerekebilmektedir. Radyofrekans cerrahi cihazı, koter ünitesi ile papillom denilen deri çıkıntıları, siğiller alınabilmekte, siğillerde ve ciltteki bazı problemlerde ise kriyoterapiden (dondurma tedavisi) faydalanılmaktadır. Ayrıca alerjik cilt hastalıklarında tanısal amaçlı deri yama testi (true test), prick testi yapılmaktadır.

Dermokozmetik problemlerde ise lazer Epilasyon, İğneli epilasyon, cilt bakımı, botox, dolgu, peeling ve PRP tedavisi uygulamaları gibi birçok gelişmiş uygulama yapılmaktadır. Akne, akne izi, yaşlılık lekeleri ve gebelik lekelerinin tedavileri için kimyasal soyma işlemi yapılmaktadır. Koltuk altları, el ve ayakların aşırı terlemelerinde botox enjeksiyonu yapılmaktadır.

Tıp Merkezimizde Dermatolojik olarak verilen hizmetler:

1.    Lazer Epilasyon (Alexantdrite)
2.    Lazer Epilasyon (Diode)
3.    İğneli Epilasyon
4.    Leke tedavisi
5.    Cilt Bakımı
6.    Cilt Biyopsileri
7.    Koterizasyon (yakma tedavisi)
8.    Kriyoterapi (donma tedavisi)
9.    Deri alerji testleri
10.    Dermaroller tedavisi
11.    Kimyasal peeling (eke-sivilce tedavisi)
12.    Dolgu (dermokozmetik)
13.    Botoks ( Yüz için )
14.    Botoks (Terleme)
15.    Mezoterapi (Saç dökülmesi ve saçkıran tedavileri için)
16.    PRP
17.    Tırnak Batması ve Tırnak Yatak Problemleri Tedavisi
18.    Prick testi