ERBUİM YAG LAZER CİLDİNİZİ GENÇLEŞTİRİYOR

mutluErbium-Yag lazer güvenli, kontrol edilebilir doku ablasyonu sağlayan bir lazerdir. Deri üst tabakasının kontrollü bir şekilde soyulmasını ve yaşlanmış, hasarlanmış deri yüzeyinin yeni ve pürüzsüz olmasını sağlar. Yani deriyi gençleştiriyor.

Özel Başakşehir Cerrahi Tıp Merkezi cildiye polikliniği hafta içi hergün 09:30 ile 17:00 arasında hizmet veriyor. Cumaertesi ise 09:30:- 14:00 arası açık. Cerrahi Merkezi Cildiye Uzmanı Doktor Mutlu Çeşme beyfendi ile hizmetleri ve özellikle dermatoloji, kozmetik  ve estetik uygulamaları üzerine sohbet ettik. Bu konuşmamızı sizlerle paylaşıyoruz.

Doktor bey öncelikle Başakşehir’e hoş geldiniz diyorum. Bölgemizde büyük bir boşluğu doldurdunuz. Ailelerimiz için sizin gibi bir uzman hekimin aramızda olması bizim çok hoşumuza gitti.

Teşekkür ederim. Bende böyle nadide bir muhitte çalışmaktan ve siz değerli Başakşehirlilere hizmet vermekten dolayı çok mutluyum.

Poliklinikte hangi hizmetleri veriyorsunuz?

Dermatoloji branşının gerektirdiği bütün hizmetleri veriyoruz. Girişimsel bütün dermatolojik işlemleri yapıyoruz. Ayrıca gerek olursa operatör arkadaşlardan gerek cerrahi, gerekse jinekolojik konsultasyonlar alarak hastaların bütün problemlerini hallediyoruz.

Dermatolojik açıdan geniş teşekküllü bir merkezde çalışmak birçok açıdan biz hekimleri rahatlatıyor. Burada da böyle bir rahatlığı yaşamaktayım.

Dermo kozmetik işlemler için neler söylemek istersiniz?

Bu çok geniş ve kapsamlı bir bilim dalı ve kısaca açıklamak çok zor. Ancak artık insanlarımız görünüşüne önem veriyor ve bunu istiyor. Modern tıp ve teknoloji de bunu sağlayabiliyor. Biz de tıbbın ve teknolojinin imkanlarını kullanarak bu hizmeti veriyoruz. Esas olarak en çok botox, dolgu, leke ve iz tedavisi için yapılan peeling, PRP, Mezoterapi, lazer epilasyon ve saç dökülmesi tedavisi gibi işlemler yapıyoruz.

İsterseniz bu söyleşimizde kısa kısa bu işlemleri konuşabilir miyiz mesela lazer epilasyondan başlayalım.

Bu işlem çok yaygın yapılan bir epilasyon yöntemi Kurumumuzda iki tip cihaz var ve bunlar aşağın yukarı en modern ve teknolojik olarak en üst cihazlardan. Diyot lazer olarak 810 nm. dalga boyunda ışın üreten Passen Exposure  ve Alexantrite lazer olarak 755 nm. dalga boyunda lazer üreten Candela gentleLASE pro kullanıyoruz. Etkinliği ve kalitesiyle kendisini kanıtlamış cihazlar. Hastanın kıl tipi, kalınlığı ten rengi gibi değerlere göre tedavi yapıyoruz. Çok da başarılıyız diyebilrim.

Botox uygulamalarını nasıl yapıyorsunuz?

Botox son yıllarda çok popüler oldu. Yüzdeki, boyundaki kırışıklıkları ve çizgileri gidermek için uygulanan alternatif bir tıp yöntemidir. Etkisialtı ay kadar sürüyor. Çok güzel ve etkili bir müdahale ancak yanlış ellerde ve fazla kullanımında çok kötü sonuçlar oluyor. Bunları zaman zaman görüyorum. Çok dikkat edilmesi gerek. İyi bir şey yapmaya çalışırken sınırı aşınca yarardan ve güzellikten fazla zarar veriyorsunuz. Hastalarımızı bu yönde uyarmak istiyorum.

Dolgu için ne söylemek istersiniz?

Bu da yaptığımız güzel bir uygulama. cildin daha canlı, parlak ve ışıltılı bir görünüm elde etmek amacıyla, yapısal eksiklik ya da yıpranma belirtilerinin en çok dikkat çektiği yüz, boyun ve el sırtında kullanıyoruz. Bu maddeler kalıcı ve geçici olabilirler. Geçici maddelerden hyaluronik asit içerikli maddelerinin  8 ay – 18 ay arasında dayanabilen tipleri var.  Kalıcı maddeler ise uygulandığında ömür boyu giden değişik içerikli maddelerdir. Hastanın durumuna göre ne tip malzeme kullanacağımızı karar veriyoruz.

PRP

PRP yani Platelet Rich Plazma (Platelet/Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma) yöntemi de sık kullandığımız bir uygulama.  Kişinin kendi kanından elde ediyiyor. Vücuda enjekte edildiği bölgelerde kök hücreleri uyarıp, aktif hale geçirirerek dokuların yenilenmesine yardımcı olan bir yöntemdir.

Mezoterapi?

Normal yollarla alınan, uygulanan İlaçlar ve vitaminler hedef organlara ve özellikle de cildimize kadar ulaşamamaktadır. Mezoterapi ise sadece sorunlu bölgeye çok ince ve kısa iğne uçları ile küçük miktarlarda yapılan mikroenjeksiyonlarla ve hiç bir istenmeyen yan etkiye neden olmaksızın istenilen tedavi materyallerinin ulaştırıldığı bir yöntemdir. Sellülit, saç Dökülmesi, ergenlik ve hamilelikte oluşan çatlaklar, yüz gençleştirme, yara izleri (skatrisler) gibi durumların tedavisinde kullanılır.

Son olarak Erbuim YAG Lazer?

Oldukça yeni ve çok başarılı bir lazer uygulaması. Birçok uygulama nedeni var. Biz de çok başarılı sonuçlar alıyoruz. Deri üst tabakasının kontrollü bir şekilde soyulmasını ve yaşlanmış, hasarlanmış deri yüzeyinin yeni ve pürüzsüz olmasını sağlar. Deryi gençleştiriyor. Merkezimizde Alman Asclepion Firmasının MCL 31 Dermablate modeli kullanılıyorum.

Öncelikle Kırışıklık tedavisinde  kullanılıyor. Özellikle dudak ve göz etrafındaki kırışıklıklarda en iyi tedavi şekillerinden biri olarak bilinir. Sivilce izlerinin azaltılmasında, karın çatlaklıklarının tedavisinde, el cildi gençleştirmede, yüz ve vücuttaki iyi huylu tüm lezyonların ve iyi huylu benlerin alınmasında ve benzeri birçok nedenle güvenle kullanılıyor. Erbuim YAG lazer yine jinekoloji hastalıklarında da çok yaygın şekilde kullanılmakta. Özellikle son dönemde popüler olan vajına sıkılaştırma ve vajinal beyazlatma bunlar örnek olarak verilebilir.

Bizi aydınlattığınız için teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim.