NST TESTİ

Nst testinin açılımı NON Stress Testtir. Bu test sayesinde anne karnındaki bebek ile ilgili en kolay şekilde bilgi sahibi olunabilir. Sağlıklı bir gebelikte bebek ana rahminde sağlıklı bir şekilde büyümeye devam eder. Ancak bazı durumlarda her şey yolunda gitmeyebilir. Bebeğin anne karnında yeterli beslenmemesi, kan akışında sorunlar olması, anne karnındaki amniyotik sıvının azalması ve daha pek çok neden ile bebeğin sağlığı anne karnında tehlikeye girip ölümcül sonuçlar doğurabilir. Bu durumlarda bebeğe müdahale edilmesi veya bebeğin daha erken anne karnından alınması gündeme gelebilir. Bu tür müdahaleler için doktorların ilk yardımına NST yetişir. Nst’den alınan sonuçlara göre doktor hastaya müdahale eder.

NST ne zaman kullanılabilir?

NST hamileliğin 32. Haftasından sonra kullanılmaktadır.

NST ptarik, can yakmayan, bebeğe ve anneye zarar vermeyen bir testtir.

Nst ‘nin herhangi bir riski bulunmamaktadır.

Test sürecini kadın doğum uzmanı (jinekolog) yorumlar. Ve herhangi bir müdahale gerekli ise yine doktor bu müdahaleyi sağlar.

NST sonucu doğum takibi için çok önemlidir.

Nst doğum süreci hakkında da bilgi verir. Kasılmaların şiddetini ölçtüğü için sancı takibi olarak da kullanılan yöntemlerden biridir.

NST Başakşehir Tıp Merkezinde sık uygulanan ve güvenilir sonuçlar ile doktorumuzun doğum takibinde kullandığı yöntem ve cihazlardan biridir.

Anne adaylarının Başakşehir Tıp Merkezinde doğum süreçleri son teknolojik yöntemler ile izlenmekte ve başarılı doğumlar gerçekleştirilmektedir.