SÜNNET

SÜNNET

Sünnet dini, kültürel ve sağlık açısından gereklidir.

Doğru yapılması halinde iyileşme süresi de oldukça kısadır.

Sünnetin insan yaşamına olumlu katkıları olduğu gibi, yanlış yöntemler ve eğitimsiz, bilinçsiz kişilerce yapıldığında geri dönülmeyecek sonuçlar doğurduğu da bilinen bir gerçektir.

Bu nedenle cerrahi prensiplere uygun olarak düzenlenmiş ameliyathanelerde, uzman doktor gözetiminde yapılması gerekmektedir.

Sünnet nasıl yapılır?

Sünnet için farklı anesteziler kullanılabilir. Hangi anestezinin seçileceğine sünnet olan kişinin yaşı belirler. Yeni doğan döneminde bebek zaten çok hareketli olmadığı için lokal anestezi yapılabilir. İlkokul çağında bir çocuğa ise genel anesteziyle yapılabilir.  Sünnet nasıl yapılır , Alanında uzman doktor tarafından sünnet 15-20 dakikalık bir süre zarfında yapılır. Tabii öncesinde bir hazırlık süreci ve sonrasında iyileşme süreci vardır. Sünnet nasıl yapılır, sünnetten hemen sonra ayağa kalkılabilir. Ama ameliyat olan yere herhangi bir zarar gelmemesi açısından birkaç gün istirahat önerilir. Sünnet nasıl yapılır, sünnet cerrahi bir operasyondur. İşlem sonrası işlem uygulanan yerde şişlik olması normaldir. İyileşme süreci içerisinde bu şişlik inecek ve normal haline gelecektir. Eğer şişlik inmeyip, normal halini almıyorsa ve hatta şişmeye devam ediyorsa mutlaka doktora danışılmalı ve nedeni öğrenilmelidir.