YÜZ YENİLEME (SKIN RESURFACING)

yuz_yenilemeSağlıklı, genç, pürüzsüz bir cilde sahip olmayı kim istemez ki?

Sağlığı kadar güzelliğini de önemseyen herkes için son teknoloji uygulama seçenekleri sunan Başakşehir ve çevresindeki herkesin güvenle başvurduğu  Başakşehir Tıp Merkezi yüz yenileme lazer sistemleri ile profesyonel bir hizmet sunmaktadır.

Cilt yenileme işleminde en önemli noktalardan biri cilt tipi ve yapısının doğru analiz edilerek uygun tedavi metodunun belirlenmesidir. Bu nedenle uzman doktor (dermatolog) tarafından yapılması gerekmektedir.

Başakşehir Tıp Merkezi’nin Dermatoloji doktorları ve uzman ekip arkadaşları  Erbium YAG Laser ile son teknoloji tedavi programlarını uygulamaktadır.

Skin resurfacing işlemi ile tüm yüz kırışıklıkları, özellikle güneş etkisi ile dudak ve göz etrafında oluşmuş kırışıklıklar en iyi şekilde tedavi edilebilmektedir. Aynı zamanda yüzde oluşan sarkma problemleri skin resurfacing & yüz yenileme işlemi ile ortadan kalkmaktadır. Çok derin olmayan sivilce, ameliyat ve travma sonrası oluşan izler tedavi edilebilmektedir.

Yüz yenileme işlemi rahatsız edici bir tedavi işlemi değildir. Lokal veya genel anestezi yapılarak kişinin rahatlaması sağlanabilir.

Tedavinin iyileşme süreci 2 hafta ile 4 hafta arasında değişebilmektedir. Ancak herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez. Bu süreçte güneş koruyucu krem ve kapatıcı merhem uygulaması gerekebilmektedir.