YÜZÜNÜZ GENÇLEŞSİN

Erbium Yag Lazer Başakşehir de YÜZ YENİLEME (Face Resurfacing)

Sağlığı kadar güzelliğini de önemseyen herkes için son teknoloji uygulama seçenekleri sunan Başakşehir ve çevresindeki herkesin güvenle başvurduğu  Başakşehir Tıp Merkezi yüz yenileme lazer sistemleri ile profesyonel bir hizmet sunmaktadır.

yüz yenileme (Face resurfacing) işleminde en önemli noktalardan biri cilt tipi ve yapısının doğru analiz edilerek uygun tedavi metodunun belirlenmesidir. Bu nedenle uzman doktor (dermatolog) tarafından yapılması gerekmektedir.

Başakşehir Tıp Merkezi’nin Dermatoloji doktorları ve uzman ekip arkadaşları  Erbium YAG Laser ile son teknoloji tedavi programlarını uygulamaktadır.

Erbium Yag lazerler 2940 nanometre dalga boyu ışık üretirler. 2940 nm dalga boyu ort kızıl ötesidir. Gözle görülemez. Bu dalga boyu su tarafından çok yüksek oranda absorbe edilir. Cildimizde çok yüksek oranda su bulunduğu için, cilt uygulamalarında belli bir tabakayı hızlı bir şekilde buharlaştırır. Cilt üzerinde kontrollü ve etkin bir soyulma oluşturur.

Er:Yag lazer yakma işlemi yapmadığı için ” Soğuk Lazer ” olarak da bilinir. Uygulamalarda ağrı ve yan etki çok azdır. Kollajen uyarımı yaparak iyileştirme mekanizmasını aktifleştirir. Remodeling oluşur, ciltte elastikiyet artar, gerilir, kırışıklıklar azalır. Cilt üzerindeki lekeler azalır veya yok olur.

Cilt yenileme (Skin resurfacing) işlemi ile tüm yüz kırışıklıkları, özellikle güneş etkisi ile dudak ve göz etrafında oluşmuş kırışıklıklar en iyi şekilde tedavi edilebilmektedir. Aynı zamanda yüzde oluşan sarkma problemleri yüz yenileme işlemi ile ortadan kalkmaktadır. Çok derin olmayan sivilce, ameliyat ve travma sonrası oluşan izler tedavi edilebilmektedir.

Yüz yenileme işlemi rahatsız edici bir tedavi işlemi değildir. Tedavinin iyileşme süreci 2 hafta ile 4 hafta arasında değişebilmektedir. Ancak herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez.

Bu süreçte güneş koruyucu krem ve kapatıcı merhem uygulaması gerekebilmektedir.

Hastalar çok memnun kalmaktadır.

Ayrıntılı bilgi Özel Başakşehir Tıp Merkezi Dermatoloji ve Estetik Birimimizden alınabilir.