GÜLÜŞ TASARIMI VE İMPLANT TEDAVİSİ

gulus-estetigiGörünümü bozulan diş ve diş etlerine uygulanan gülüş tasarımıyla sağlıklı  ve estetik bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

Kişiye göre bazen yalnızca diş beyazlatma ile hastanın gülüş estetiği sağlanılabilirken, bazı kişilere göre de birkaç dişe müdahale etmek gerekebilir. Hatta arka dişlerini kaybetmiş olan kişilerin arka dişlerine ve yanaklara yapılacak destek ile gülüş estetiği sağlanabilir. Gülüş estetiği kişinin kendine has olan,her bireye farklı uygulamalar gerektirebilen bir tedavidir.

Modern diş hekimliğinin gelişmesiyle, kullanılan yeni teknik materyaller sayesinde hastaların bir çok estetik beklentileri karşılanmaktadır. Bugün estetik diş hekimliğinin bize sunduğu bu tedavi yöntemiyle sayısız hasta daha güzel dişlere kolayca kavuşmaktadır.

Dişlerde bulunan şekil bozuklukları ve lekelenmeler günlük hayatta kişileri olumsuz yönde etkiliyor. Diş sağlığı genel sağlığı etkilediği kadar kişinin sosyal hayatını da olumsuz yönde etkiliyor. Yapılan araştırmalara göre diş yapısına ve gülüşlerine güvenen kişiler daha başarılı daha mutlu oluyor.

Gülüş tasarımı yapılmadan önce hastanın ağız sağlığı dikkate alınır. Tedaviye uygunluğu gözlemlenir. Diş formu incelenir. Bu gözlemlerden sonra kişilerin ağız ve çene yapısına uygun tedavi yapılır.

Gülüş tasarımı yaparken kişinin ağız diş fotoğrafları çekilerek diş ölçüleri alınır. Hastanın isteği ve şikayetleri de dinlenilerek gülüş tasarımı gerçekleştirilir.

Dişlerin boyları, diş eti seviyesi, diş rengi, diş dizimi, güldüğümüz zaman dudak ve dişlerin uyumu ve gülme hattı gibi faktörlerin tek tek ve birbirleri ile olan uyumu estetik gülüş analizinin yapılmasında çok büyük önem taşır.

Gülüş Estetiğinde İmplant’ın Yeri

İmplant diş tedavisi diş hekimliğinde gerçek dişe en yakın tedavi olarak kabul edilmekte ve diş hekimliğinde bir dönüm noktası olarak değerlendirilmektedir.

Herhangi bir nedenle diş kaybına uğramış hastalar implant diş tedavisi ile ağız sağlığına ve diş estetiğeine kavuşmaktadır. Kaybedilmiş ana dişlere en yakın çözüm olarak implant tedavisi, hastalar tarafından en fazla tercih edilen restoratif tedavidir.

İmplant, diş kaybı veya diş çürümeleri nedeni ile eksik kalan dişin fonksiyonunu ve diş kaybı nedeni ile ortaya çıkan olumsuz estetik görünümü ortadan kaldırmak adına diş kemiğine yerleştirilen genelde titanyum olan yapay diştir. Diş kaybı ve diş çürüğü nedeni ile ortaya çıkan sorun günümüz şartlarında en sağlıklı ve en estetik biçimde implant tedavisi ile gerçekleşebilir. Diş hekimliğinde geçtiğimiz yüzyılın en önemli buluşu olarak kabul edilmektedir ve görülmüştür ki İmplant yaptıran kişilerin hayat kaliteleri yükselmiştir. Gerçek dişe en yakın tedavi yöntemi olan implant başta yemek yeme alışkanlığı olmak üzere kişiye bir çok olumlu katkıda bulunmaktadır.

Yoğun talep gören İmplant tedavisi için kişiler aylarca bekleyebilmektedir. Ancak Başakşehir Tıp Merkezi’nde uzun süre beklemeden bu tedaviyi tecrübeli doktorlar ile gerçekleştirebilirsiniz.